« 1 2 3 4 »

Ще раз, чому Суми заснованi у 1655 роцi…

Thumbnail

Вже більше дев’яти місяців поспіль на сторінках обласної преси продовжується полеміка між співробітником КГБ СССР Борисом Манжелою та постраждалим від дій цієї спецслужби у далеких 70-х за свої політичні переконання Григорієм Хвостенком з приводу заснування та ранньої історії Сум, а також доцільності побудови пам’ятника відразу двом засновникам Сум – осадчому Гарасиму Кондратьєву та московському воєводі Кирилу Арсеньєву.

Невiдомий Василь Симоненко

Thumbnail

Василь Симоненко – один із найяскравіших митців хрущовської відлиги. Але що ми знаємо про нього? Поет, шістдесятник, дисидент – такий собі "джентльменський набір” епітетів, які можна застосувати до десятків діячів аналогічного періоду. І що це все? Навряд чи. Давайте ж тоді розберемося, що дійсно самобутнього і вартого він здійснив.

Василь міг прожити довге життя радянського журналіста. Але, обравши шлях бунтаря і вільнодумця, не дожив і до тридцяти, через відбиті мєнтами нирки.

Як все починалось...

Thumbnail

Наприкінці 1980-х років в СРСР найбільш «читабельними» газетами вважалися «Литературная газета» та «Аргументы и Факты». Їх наклади сягали кількох мільйонів примірників. Ці ЗМІ вичитували всі – і інтелігенція і пролетаріат, бо популярності їм надала Горбачовська «Перестройка» основною ознакою якої була «гласність». Не свобода слова, а саме тільки натяк на неї, подання інформації об’єктивно з неупередженим ставленням до фактажу, власне й призвело до глобальної руйнації Великої Брехні, на якій трималася московська комуністична імперія.

І от читаємо сенсаційне повідомлення в «Аргументы и Факты» за 22 жовтня 1990 року про наше рідне місто Суми: «Но уж когда и в почти русском приграничном городе Сумы местные депутаты решили поднять националистический Украинский флаг, то что уж говорить не только о Западной, но и об Украине в целом, которая уверенно идет к своей политической самостоятельности». 

Загрозлива примара тероризму

Thumbnail

В останні кілька місяців в Україні пролунала низка резонансних вибухів. Невідомий пристрій вибухнув в центрі Харкова. Обійшлося без жертв. Біля кіоску була закладена бомба, начинена цвяхами різної довжини та діаметру. Порушена кримінальна справа за ст.258 (терористичний акт).

21 жовтня в Запоріжжі,  в приміщенні супермаркету "Сільпо" стався вибух. Ніхто з відвідувачів і співробітників супермаркету не постраждав. На місці вибуху в Запоріжжі знайшли записку, в якій невідомий вимагав перерахувати на вказані ним рахунки в банках 5 млн. євро.  Кримінальну справу за фактом вибуху перекваліфікували зі статті хуліганство на статтю теракт.

Спiвпраця Радянського Союзу iз нацiонал-соцiалiстичною Нiмеччиною та фашистською Iталiею

Thumbnail

На пострадянському просторі різко звинувачуються колаборанські формування, що під час війни виступали на боці Німеччини. В той же час намагаються не акцентувати увагу та замовчують політичне і економічне співробітництво Радянського Союзу з націонал-соціалістичною Німеччиною та фашистською Італією, хоча воно було значно масштабнішим і таким, що вплинуло на хід історії в ХХ столітті, призвівши до багатомільйонних жертв. 

Друга світова війна стала подією, що визначила майбутнє світу на десятиліття вперед. У сучасній незалежній Україні необхідно мати об’єктивний погляд на цю війну, яку розпочали та ініціювали представники двох німецьких ідеологій, націонал-соціалізму та радянського марксизму.